خدمات کاردرمانی در منزل کرج

اگر به خدمات کار درمانی در منزل کرج نیاز دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

زمانی که فردی دچار سکته مغزی می شود، توانایی های جسمی و ذهنی خود را از دست می دهد. لباس پوشیدن، صحبت کردن، غذا خوردن و بسیاری از فعالیت های ساده روزانه که فرد قبلا به آسانی آن ها را انجام می داد، همگی بعد از سکته دچار اختلال می شوند.

در چنین شرایطی وقتی فردی توانایی های جسمی و ذهنی خود را از دست می دهد، کار درمان با استفاده از فعالیت ها و تمرین های صحیح، تمام تلاش خود را می کند تا بیمار را به توانایی های قبلی خود برگرداند.

کار درمانی در منزل از جمله خدمات درمانی است که زیر مجموعه خدمات توان بخشی در منزل قرار می گیرد. به دلیل این که فرد بیمار در منزل خود و در کنار اعضای خانواده خویش احساس دلگرمی و همراهی بیشتری دارد، روند درمان او با سرعت و نتیجه بهتری می تواند همراه باشد.

از طرف دیگر استفاده از خدمات کار درمانی در منزل موجب می شود تا اطرافیان بیمار در کنار او باشند و آن ها هم در جریان کامل فرآیند پیشرفت قرار گیرند. اگر می خواهید بدانید خدمات کار درمانی در منزل کرج شامل چه مواردی می شود و هزینه استفاده از آن چقدر است، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.
 

چگونه از خدمات کار درمانی در منزل کرج استفاده کنم ؟ 

جهت استفاده از خدمات کار درمانی در منزل کرج، ابتدا وارد سایت یا اپلیکیشن بله نرس شوید. اطلاعات و شماره تماس خود را وارد خود و در سایت ثبت نام کنید. پس از ثبت نام در سایت روی ثبت درخواست کلیک کنید و درخواست خود را ثبت نمایید. 

همکاران ما جهت انجام هماهنگی های لازم برای اعظام نیرو با شما تماس خواهند گرفت. در کم ترین زمان ممکن برجسته ترین متخصصین ما به محل شما اعزام خواهند شد. شما می توانید پس از استفاده از خدمات کار درمانی نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما درمیان بگذارید.
 

انواع خدمات کار درمانی در منزل 

از آنجا که کار درمانی سه بعد متفاوت جسم، روح و روان فرد آسیب دیده را درمان می کند، می توانیم بگوییم که خدمات کار درمانی در منزل تنها به بر طرف کردن یک مشکل خاص محدود نمی شوند بلکه طیف گسترده ای از درمان را شامل می شود.

در ادامه قصد داریم به صورت مختصر شما را با انواع خدمات کار درمانی در منزل بله نرس آشنا کنیم.
 

کار درمانی در منزل برای کودکان : 

بسیاری از کودکان به دلیل ابتلا به برخی اختلالات مانند فلج مغزی، آسیب های بعد از زایمان و اوتیسم ممکن است به کار درمانی در منزل نیاز پیدا کنند. در این شرایط کار درمانگر از طریق انجام برخی تمرینات و آموزش مهارت های لازم به کودک، تلاش می کند تا سطح توانایی های جسمی، روحی و ذهنی او را  بالا ببرد و احساس پیروزی و موفقیت را در او بیدار کند.

در حقیقت در این روش سعی و کوشش کار درمانگر برای شناخت ریشه های معاشرتی و روانی کودک، منجر به بهبود عملکرد جسمی و ذهنی او می شود.
 

کار درمانی در منزل به هنگام سکته مغزی :  

هنگامی که عروق مغزی پاره یا دچار گرفتگی شوند، سکته مغزی رخ می دهد. به دنبال ایجاد اختلال در کارکرد مغز، توانایی های جسمی فرد مانند حرکت دست ها، پا ها و حافظه او هم دچار مشکل می شود. 

اما جالب است بدانید مغز انسان می تواند با روش های درست درمانی خود را بازسازی و ترمیم کند. یکی از این روش ها استفاده از خدمات کار درمانی توسط یک کار درمانگر متبحر است. استفاده از خدمات کار درمانی برای افرادی که دچار سکته مغزی شده اند، باعث می شود صدمات ناشی از اختلال مغز، تا حد زیادی جبران و برطرف شود.
 

کار درمانی در منزل برای سالمندان :

افراد سالمند به دلایل مختلفی مانند سکته مغزی، ضربه مغزی و ... ممکن است توانایی های جسمی و ذهنی خود را از دست بدهند. کار درمانگر با استفاده از کار درمانی تمام توان خود را به کار می گیرد تا توانایی های از دست رفته سالمند را به او برگرداند.

توان بخشی یکی از زیر شاخه های دانش پزشکی است که در آن از دارو درمانی استفاده نمی شود. خدمات توان بخشی در منزل شامل گفتار درمانی، کار درمانی و فیزیوتراپی است که توسط متخصص در منزل انجام می شود. بنابراین کار درمانی یکی از زیر مجموعه های توان بخشی می باشد. 

برای اینکه شاهد نتیجه مطلوب تر و بهتر در سالمندان باشیم، می توانیم برنامه ای اصولی برای استفاده از سایر خدمات توان بخشی در کنار کار درمانی در منزل داشته باشیم. چرا که کار درمانی بیشتر برای درمان ذهن و روان سالمند کاربرد دارد. برای افزایش توان جسمی و کلامی افراد سالمند، باید از فیزیوتراپی و گفتار درمانی در منزل استفاده استفاده کنیم.
 

کار درمانی در منزل برای بیماران فلج مغزی :

فلج مغزی ضایعه ای است که باعث می شود فرد از انجام امور روزمره زندگی مانند خوابیدن، نشستن، برخاستن و ... ناتوان شود. در چنین شرایطی بهتر است به بیمار کمک کنیم تا هر چه سریع تر سلامتی خود را به دست آورد. استفاده از خدمات کار درمانی در منزل می تواند در درمان فلج مغزی موثر واقع شود.

کار درمانی در منزل باعث می شود تا درمانگر با در نظر گرفتن محدودیت های جسمی، حرکتی، ذهنی و مغزی ای که برای فرد پیش آمده است به او کمک کند تا در انجام کارهای روزانه در منزل، مدرسه، دانشگاه و محیط کار مستقل شود و به این ترتیب سطح کیفی زندگی خود را بالا ببرد.

به جز انجام کارهای روزانه رشد و ترقی در مهارت هایی مانند خواندن و نوشتن، ارتباط با اطرافیان، راه رفتن، حرکت کردن، غذا خوردن، لباس پوشیدن و... از اهداف مهم کار درمانگر در طول دوره درمان است.
 

هزینه خدمات کار درمانی در منزل 

هزینه خدمات کار درمانی در منزل متناسب با نوع خدمات و تعداد جلساتی که فرد بیمار به آن نیاز دارد متفاوت است. ما در بله نرس به شما این مژده را می دهیم که تمامی هزینه ها در این مرکز منطبق با هزینه های اعلام شده از سمت وزارت بهداشت و درمان است. 

بنابراین شما در صورت استفاده از خدمات کار درمانی در منزل بله نرس، از خدماتی با قیمت مناسب و در بالاترین سطح کیفیت بهره می برید.
 

سخن آخر

ما در بله نرس تلاش می کنیم تا خدمات کار درمانی در منزل را به تمامی همشهریان کرجی ارائه دهیم. شما می توانید از تمامی نقاط کرج، حتی از شهرک ها و مناطق حومه استان البرز، از خدمات پزشکی و پیراپزشکی بله نرس استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن موبایل