پانسمان در منزل کرج

اگر به خدمات پانسمان در منزل کرج نیاز دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بسیاری از بیماران به دلیل ناتوانی در حرکت و راحتی و آسودگی بیشتر ترجیح می دهند فرایند های درمانی خود را در منزل انجام دهند. ایستادن در صف های طولانی و تردد در خیابان های شلوغ برای انجام پانسمان، موجب تلف شدن زمان می شود. 

شما می توانید با استفاده از خدمات پانسمان در منزل کرج، در وقت و هزینه صرفه جویی کنید. پانسمان یکی از روش های درمانی برای بهبود زخم و سوختگی می باشد که اگر به شیوه درست و اصولی انجام نشود، ممکن است باعث ایجاد عفونت در محل زخم یا سوختگی شود. 

مجموعه بله نرس با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان، خدمات پانسمان در منزل را با بهره گیری از کادر ماهر و مجرب و استفاده از تجهیزات استریل به شما همشهریان کرجی ارائه می کند. 

شما می توانید برای آگاهی از نحوه استفاده از خدمات پانسمان در منزل کرج و انواع پانسمان تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. 
 

مراحل ثبت درخواست برای خدمات پانسمان در منزل

جهت استفاده از خدمات پانسمان در منزل کرج، می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن بله نرس اقدام کنید. هنگام ثبت درخواست در سایت یا اپلیکیشن بله نرس، طبق مراحل زیر عمل کنید. 

 1. ابتدا اپلیکیشن بله نرس را از طریق کافه بازار یا سیب اپ دانلود کنید.
 2. پس از ثبت نام و وارد کردن شماره تماس خود در اپلیکیشن بله نرس، می توانید درخواست خود را ثبت کنید.
 3. علاوه بر نصب اپلیکیشن، می توانید وارد سایت بله نرس شوید و با کلیک روی ثبت درخواست از خدمات پانسمان در منزل کرج استفاده نمایید.
 4. در صورت عدم دسترسی به اینترنت، می توانید به شماره ثابت 02632400781 یا شماره موبایل 09121674787 تماس حاصل نمایید.
 5. همکاران ما جهت هماهنگی و فرستادن نیروی متخصص با شما تماس خواهند گرفت.
 6. متخصصین ما در کمتر از دو ساعت به منزل یا محل کار شما اعزام می شوند.
   

پشتیبانی بله نرس

پس از ثبت درخواست در داخل سایت یا اپلیکیشن بله نرس، برای بیمار پرونده سیستمی تشکیل می شود. بیمار می تواند از طریق اطلاع رسانی های پیامکی، وضعیت ثبت درخواست و فرایند حضور متخصص در منزل را مشاهده و ارزیابی کند.

در صورت نیاز می توانید با پشتیانی بله نرس با شماره تلفن ثابت 02634450997 و شماره همراه 09227864128 تماس بگیرید. شما می توانید پس از دریافت خدمات پزشکی در منزل، نظرات و پیشنهادات خود را از طریق نظرسنجی به ما اعلام کنید.
 

انواع خدمات پانسمان در منزل کرج

از انواع خدمات پانسمان در منزل که توسط پرستاران مجرب بله نرس به شما عزیزان ارائه می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. پانسمان در موارد سوختگی ( بیش از 25 درصد سوختگی )
 2. پانسمان در موارد سوختگی ( تا 25 درصد سوختگی )
 3. تعویض پانسمان تا زیر 20 سانتی متر
 4. تعویض پانسمان بیش از 20 سانتی متر
 5. تعویض پانسمان در بیماران دارای زخم بستر
 6. پانسمان زخم پای دیابتی
 7. دبریمان و پانسمان زخم بستر
 8. پانسمان ساده
 9. پانسمان نوین
   

پانسمان سوختگی

ایجاد سوختگی بر روی پوست می تواند به دلیل تماس پوست با مواد شیمیایی، وسایل الکتریکی، تشعشعی و حرارت باشد. سوختگی پوست در برخی موارد فقط موجب آسیب به لایه های سطحی پوست می شود اما گاهی می تواند باعث آسیب به لایه های عمیق تر مثل استخوان شود. 

برای پانسمان سوختگی، ابتدا میزان سوختگی توسط متخصص تشخیص داده می شود. سپس با توجه به درجه سوختگی و شرایط بیمار، از پانسمانی مناسب استفاده می شود. پرستاران ماهر و مجرب بله نرس، پس از تشخیص میزان سوختگی، محل زخم را ضد عفونی می کنند و سپس آن را پانسمان می کنند.
 

تعویض پانسمان

تعویض دوره ای پانسمان برای بهبود محل زخم، امری ضروری می باشد. وجود پانسمان از برخورد زخم با لباس و سطوح زبر جلوگیری می کند و مانع ورود باکتری و آلودگی به محل زخم می شود. 

عدم تعویض پانسمان گاهی موجب ایجاد آلودگی و عفونت در محل زخم می شود. بنابرین بهتر است زخم خود را به طور مداوم ضد عفونی کنید و پانسمان آن را تعویض کنید. 

برای انجام پانسمان از پرستاران و متخصصان حرفه کمک بگیرید. چرا که هر گونه خطا در انجام پانسمان و استفاده از وسایل نامناسب، می تواند موجب عفونت شود.
 

پانسمان و دبریمان زخم بستر

خوابیدن طولانی مدت در بستر، باعث ایجاد زخم در نواحی مختف بدن مثل کمر، پهلو، پشت سر، پشت پاشنه، برجستگی کناری لگن و... می شود. علت ایجاد زخم بستر، فشار طولانی مدت بر پوست و بافت های زیر پوستی می باشد. 

عدم رسیدگی و پانسمان زخم بستر، می تواند باعث ایجاد عفونت پوست، درد شدید، عفونت استخوان و مفصل، عفونت خون و ایجاد توده های سرطانی در محل زخم شود.

دبریدمان یکی از روش های درمانی موثر برای بهبود زخم بستر می باشد که به معنی جدا کردن و از بین بردن بافت های مرده زخم می باشد. دبریدمان با توجه به وضعیت بیمار و نوع زخم، به روش های مختلفی انجام می شود. برخی از این روش ها عبارت اند از :  

 1. دبریدمان شارپ جراحی
 2. دبریدمان  شارپ نگهدارنده
 3. دبریدمان مکانیکی
 4. دبریدمان آنزیمی
 5. دبریدمان بیولوژیکی
 6. دبریدمان اتولایتیک
   

پانسمان پای دیابتی

حدود 15 درصد از افراد دیابتی به دلیل قند خون بالا و مصرف انسولین دچار زخم در پاهای خود می شوند. شست و شو و پانسمان زخم در افراد دیابتی باعث جلوگیری از عفونت و پیشگیری از آسیب به لایه های عمیق تر می شود. 
 

تفاوت پانسمان ساده و نوین چیست؟

پانسمان ساده، معمولا برای زخم های سطحی کاربرد دارند. این پانسمان ها خشک هستند و برای این که روی زخم باقی بمانند، به باند یا چسب نیاز دارند. اما پانسمان های نوین برای زخم های عمیق کاربرد دارند و معمولا چسب دارند و روی زخم ثابت می مانند.
 

خدمات پانسمان در منزل، در چه مناطقی از کرج ارائه می شود؟

مجموعه بله نرس خدمات پانسمان در منزل را در تمامی مناطق و محله های کرج مانند عظیمیه، جهانشهر، گوهردشت، مهرشهر، گلشهر، شاهین شهر، کمال شهر، ماهدشت، دهقان ویلای اول و دوم ، مهر ویلا، شهرک پردیسان، شهرک شهید چمران ، شهرک مهران، بلوار چمران، قلمستان، فردوسی، شکرآباد، شهرک امام رضا، شهرک فرهنگیان، شهرک اوج، کوی امامیه، بلوار هفت تیر و ... به شما عزیزان ارائه می دهد. 

ارائه خدمات پانسمان در منزل، در تمامی مناطق و شهرک های حومه استان البرز صورت می گیرد. 
 

سخن آخر 

مجموعه بله نرس با هدف بهبود هر چه سریع تر بیماران در منزل تلاش می کند تا تمامی خدمات پزشکی و پیراپزشکی را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما عزیزان ارائه نماید. شما می توانید برای مطالعه مطالب مشابه، روی اینجا کلیک کنید.

دانلود اپلیکیشن موبایل