قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج

چگونگی قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج، سوالی است که همواره برای همشهریان کرجی به هنگام تماس با مشاوران بله نرس و ثبت درخواست این خدمات مطرح می شود.

در ابتدا می خواهیم به شما عزیزان این نکته را یادآوری کنیم که در بله نرس هزینه خدمات پرستاری در منزل با نرخ های تعرفه ای که از سمت وزرات بهداشت و درمان اعلام می شود، برابری می کند. پس حالا با اطمینان از این موضوع می توانید از برترین خدمات پرستاری در منزل کرج بهره ببرید.

مورد بعدی که می خواهیم به شما بگوییم این است که هزینه های خدمات پرستاری در منزل، با توجه به نوع خدمت پرستاری که از آن استفاده می کنید متفاوت است. چرا که خدمات پرستاری در منزل بله نرس شامل خدمات پرستاری از سالمند در کرج، پرستاری از کودک در کرج و پرستاری از بیمار در تهران و کرج می شود. در حقیقت شرایط فرد و نوع درخواست مددجو، روی قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج، تاثیر گذار است.

در ادامه می خواهیم شما را با چگونگی تعیین قیمت های خدمات پرستاری در منزل، و عوامل تاثیر گذار بر روی آن آشنا کنیم. همراهی شما تا انتهای این مقاله افتخاری ارزشمند برای ما می باشد.

استفاده از خدمات پرستاری در منزل بله نرس

شما می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن بله نرس، درخواست خود را ثبت کنید. همکاران ما برای فرستادن نیرو و انجام هماهنگی های لازم با شما تماس می گیرند. نیروی متخصص در کمتر از دو ساعت در محل شما حضور می یابد. 

شما می توانید فرایند حضور پرستار در منزل را از طریق پیامک یا اپلیکیشن بله نرس مشاهده نمایید و نظرات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید.

تعرفه خدمات پرستاری در منزل

هر ساله، توسط سازمان بیمه خدمات درمانی، مبالغی مبنی بر قیمت خدمات پرستاری در منزل اعلام می گردد. در این بین مراکزی که دارای مجوز رسمی هستند (مانند بله نرس) خود را موظف می دانند که همان قیمت ها را از مشتریان دریافت کنند؛ نه مبلغی بیشتر.

از طرفی این سازمان هم برای مشخص کردن هزینه های دقیق این خدمات چهار عامل زیر را در نظر می گیرد، که در ادامه آن ها را برای شما بیان می کنیم.

عوامل موثر بر قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج 

  1. ساعات لازم حضور پرستار بر بالین مدد جو (منظور از مددجو بیمار، سالمند و کودک تحت رسیدگی پرستار است.)
  2.  نوع خدماتی که مدد جو به آن نیاز دارد و از آن استفاده می کند.
  3.  فاصله مکانی پرستار تا محلی که مددجو در آن حضور دارد.
  4.  مدت زمانی که پرستار از مددجو مراقبت می کند. ( 1 هفته، 1ماه، 1 سال و...)
     

ساعات لازم حضور پرستار بر بالین مددجو  

مددجو می تواند کودک، سالمند یا بیماری باشد که خانواده یا اطرافیان وی، برای رسیدگی و نگهداری از او، به حضور پرستار در منزل نیاز دارند. 

بر اساس قوانین، پرستاران به صورت زمان بندی های 8 ساعته، 12 ساعته یا 24 ساعته در منزل مددجو حاضر می شوند.

به طور مثال گاهی اعضای خانواده به دلیل شاغل بودن نمی توانند، در طول روز در کنار فرزند خودشان باشند؛ که در این شرایط استفاده از خدمات پرستاری 8 ساعته به کار آن ها می آید. در چنین شرایطی اگر به دلایل  مختلف والدین امکان حضور به موقع در منزل را نداشته باشند، می توانند از پرستار بخواهند تا زمان رسیدن آن ها به منزل، در کنار مددجو بماند. در این صورت حضور پرستار در ساعات اضافی، اضافه کاری برای پرستار به حساب می آید.

همچنین گاهی مددجو می تواند برای انجام برخی از فرایند های درمانی مانند سرم تراپی، تعویض سند، انجام آزمایشات و ... برای حضور پرستار در منزل و در مدت کمتر از یک ساعت، درخواست دهد.

مشخص است که قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج، در صورت استفاده از هر کدام از شرایط بالا متفاوت است.

 نوع خدماتی که مددجو به آن ها نیاز دارد :

  1. حضور پرستار فقط برای ارائه خدمات مراقبتی و انجام کارهای شخصی مددجو ( امورنظافتی،آموزش و نگهداری)
  2. حضور پرستار برای انجام فرایند های درمانی، بررسی و کنترل وضعیت جسمی و فیزیکی مددجو

به طور حتم اینکه خانواده های محترم کرجی به کدام یک از خدمات بالا نیاز داشته باشند، بر میزان قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج موثر است.

فاصله مکانی پرستار تا منزل مددجو

اینکه مددجو در کدام محله از کرج ساکن است و فاصله پرستار با او چقدر است، بر میزان هزینه خدمات پرستاری در منزل کرج تاثیر می گذارد. چرا که می دانیم پرستاران برای تردد به منزل مددجو باید کرایه بپردازند یا در صورت داشتن وسیله نقلیه شخصی هزینه بنزین پرداخت کنند.

البته بهتر است بدانید هزینه ایاب و ذهاب در شرایطی حساب می شود که پرستار به صورت پاره وقت (8 ساعته یا 12 ساعته) در منزل مددجو، حاضر شود. این هزینه برای پرستاران تمام وقت (24 ساعته) که به صورت مداوم در منزل هستند معنایی ندارد.

مدت زمان مراقبت پرستار از مددجو  

گاهی پیش می آید که خانواده ها برای سال های متوالی به پرستاری نیاز دارند که از فرزند، بیمار و والدین آن ها مراقبت کند.

این اتفاق در افرادی که سال هاست شاغل هستند و ضمن مراقبت صحیح از عزیزان خود، نمی خواهند شغل خود را هم از دست بدهند بیشتر می باشد.

این که شما همشهری کرجی بخواهید چه مدت زمانی از مددجوی شما پرستاری شود، ارتباط مستقیمی با میزان قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج دارد.

سخن آخر و جمع بندی 

امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا خدمات درمانی و پرستاری را در منزل دریافت کنند. شما می توانید با بهره گیری از خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل، کیفیت زندگی خود را بالا ببرید و در وقت، انرژی و سایر هزینه های اضافی خود، صرفه جویی کنید.

 تردد و رفت و آمد در بیمارستان ها و مراکز درمانی شلوغ، احتمال ابتلا به بیماری های واگیردار را افزایش می دهد. شما می توانید در هنگام ابتلا به بیماری یا مشکلات جسمی و فیزیکی، با بهره گیری از خدمات پزشکی و خدمات پرستاری در منزل، در محیط پاک و امن خانه بستری شوید.

هدف ما در بله نرس، بالا بردن سطح بهداشت، درمان و آسایش حال مددجویان می باشد. شما می توانید جهت استفاده از سایر خدمات درمانی بله نرس، روی اینجا کلیک کنید. 

دانلود اپلیکیشن موبایل