نکات مهم پرستاری از سالمند

در این مطلب قصد داریم درباره نکات مهم پرستاری از سالمند صحبت کنیم. نگهداری و مراقبت از افراد سالمند امری حساس است و نیازمند مهارت های ارتباطی خاصی می باشد. 

امروزه خانواده ها فرصت کافی برای رسیدگی به پدر و مادر سالخورده خود را ندارند. انتخاب پرستاری دلسوز و مورد اعتماد برای مراقبت از افراد سالمند یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها می باشد. بله نرس یکی از مراکزی است که خدمات مراقبت و پرستاری از سالمند را به شما عزیزان ارائه می دهد. 

در ادامه مقاله به نحوه ثبت درخواست برای پرستاری از سالمند، ویژگی ها و وظایف پرستار سالمند می پردازیم. 
 

نحوه ثبت درخواست برای پرستاری از سالمند

جهت استفاده از خدمات پرستاری از سالمند، طبق مراحل زیر عمل کنید.

 1. شما می توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن بله نرس درخواست خود را ثبت کنید.
 2. برای دانلود اپلیکیشن بله نرس، روی اینجا کلیک کنید.
 3. پس از ورود به سایت یا اپلیکیشن روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
 4. اطلاعات خود را از قبیل شماره تلفن را وارد نمایید و در سایت یا اپلیکیشن بله نرس ثبت نام کنید.
 5. پس از وارد کردن شماره تماس، روی ثبت درخواست کلیک کنید و خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند را انتخاب کنید.
 6. همکاران ما به منظور انجام هماهنگی های لازم برای فرستادن بهیار خانم یا آقا با شما تماس خواهند گرفت.
 7. در زمان معین، نیروی متخصص برای مراقبت از سالمند در محل سکونت شما حاضر می شود.
   

پشتیبانی بله نرس

شما می توانید به محض ثبت درخواست خود، روند حضور بهیار در منزل را از طریق اطلاع رسانی های پیامکی بررسی و ارزیابی نمایید. 

در صورت تماس با پشتیبانی یا عدم دسترسی به اینترنت، می توانید با شماره ثابت 02632400781 یا با شماره موبایل 09121674787 در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل تماس حاصل کنید.

توصیه می شود پس از دریافت خدمات پرستاری از سالمند از طریق نظرسنجی نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را به ما منتقل نمایید. برای مشاهده آدرس و سایر راه های ارتباطی روی اینجا کلیک کنید. 
 

ویژگی های پرستار سالمند
 

به خوبی با سالمند ارتباط برقرار کند

شخصی که از فرد سالمند مراقبت و نگهداری می کند، باید با صبر و حوصله به امور سالمند رسیدگی کند و با مهربانی با او رفتار کند. 

رفتار های پرخاشگرانه با سالمندان، باعث ایجاد حس نا امنی و افسردگی در آن ها می شود. از این رو شخصی که از سالمندان مراقبت می کند باید شرایط و وضعیت آن ها را به خوبی درک کند و به خوبی با آن ها ارتباط برقرار کند. 
 

مسئولیت پذیر باشد

پرستار باید به طور دائمی از سالمند مراقبت کند و از او در برابر آسیب یا صدمه محافظت کند. بسیاری از سالمندان به دلیل زوال عقلی نمی توانند به خوبی از خود مراقبت کنند. پرستار باید در هر شرایطی از سالمند مراقبت کند، به نیاز های او رسیدگی کند و از مسئولیت های خود شانه خالی نکند.
 

مورد اعتماد باشد

معمولا سالمندان ترجیح می دهند فرزندانشان از آن ها مراقبت و نگهداری کند. با این حال بسیاری از افراد به دلیل مشغله های فراوان زمان کافی برای مراقبت از عزیزان سالخورده را ندارند. 

در این شرایط پیشنهاد می شود برای انتخاب پرستار سالمند، از مراکزی که زیر نظر وزارت بهداشت و درمان هستند کمک بگیرید.  
 

مجرب و ماهر باشد

پرستار باید در زمینه مراقبت و نگهداری از افراد سالمند تجربه کافی را داشته باشد و نسبت به حالات، رفتار ها و بیماری هایی که در سنین بالا وجود دارد اطلاعات کافی را داشته باشد تا در مواقع ضروری بتواند اقدامات لازم را انجام دهد. 
 

وظایف پرستار سالمند

از وظایف پرستار سالمند می توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 1. پرستار باید مصرف دارو های سالمند را مطابق با دستور پزشک مدیریت کند و در مواقع ضروری با خانواده یا پزشک سالمند تماس بگیرد.
 2. پرستار باید به تغذیه سالمند رسیدگی کند و از دادن غذا های ناسالم یا حساسیت زا به سالمند خودداری کند.
 3. رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند یکی دیگر از وظایف پرستار سالمند می باشد.
 4. پرستار باید در انجام کار های شخصی مثل پوشیدن لباس، کوتاه کردن ناخن ها، دستشویی رفتن و مواردی از این قبیل به سالمند کمک کند.
 5. پرستار باید تلاش کند به سالمند روحیه دهد و اوقات فراغت او را با انجام کار های مفیدی مثل کتاب خواندن، تماشای فیلم، انجام بازی فکری، گوش دادن به موسیقی، ورزش کردن و ... پر کند. 
   

هزینه پرستاری از سالمند

هزینه پرستاری از سالمند با توجه به نوع درخواست، مدت زمان ارائه خدمات، محل سکونت سالمند و خدمات مورد نیاز متفاوت می باشد.

شما می توانید برای آگاهی از قیمت دقیق خدمات پرستاری از سالمند، پس از ثبت نام در سایت بله نرس، روی اینجا کلیک کنید یا با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

تمامی قیمت های خدمات درمانی بله نرس بر اساس تعرفه های وزارت بهداشت و درمان تعیین شده اند. شما می توانید با بله نرس، خدمات پرستاری از سالمند را با هزینه ای مناسب و در کوتاه ترین زمان ممکن در منزل خود دریافت کنید. 

 

خدمات پرستاری از سالمند، در چه مناطقی از کرج ارائه می شود؟

مجموعه بله نرس خدمات پرستاری از سالمند را در تمامی مناطق و محله های کرج مانند عظیمیه، جهانشهر، گوهردشت، مهرشهر، گلشهر، شاهین شهر، کمال شهر، ماهدشت، دهقان ویلای اول و دوم ، مهر ویلا، شهرک پردیسان، شهرک شهید چمران ، شهرک مهران، بلوار چمران، قلمستان، فردوسی، شکرآباد، شهرک امام رضا، شهرک فرهنگیان، شهرک اوج، کوی امامیه، بلوار هفت تیر و ... به شما عزیزان ارائه می دهد. 

ارائه خدمات پرستاری از سالمند، در تمامی مناطق و شهرک های حومه استان البرز صورت می گیرد. 
 

سخن آخر

بله نرس تلاش می کند تا با بهره مندی از بهیاران مجرب و آموزش دیده، خدمات پرستاری از سالمند را به شما عزیزان ارائه کند. پرستاران و بهیاران بله نرس در هر زمان آماده خدمت رسانی به شما هستند. شما می توانید از سایر خدمات پزشکی و پیراپزشکی بله نرس بهره مند شوید. 

ممنون از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. جهت آشنایی با سایر خدمات بله نرس و مطالعه مطالب بیشتر روی اینجا کلیک کنید. 

دانلود اپلیکیشن موبایل