پرستاری از کودک کرج

همه ما میدانیم که مادر شدن یکی از دشوارترین مسولیت های ممکن است. به خصوص اگر در کنار انجام این مسولیت بزرگ، مادر شاغل هم باشد؛ یا پای فرزند یا فرزندان دیگری به جز نوزاد تازه متولد شده در میان باشد.

پرستاری از کودک کرج خدمت متمایزی دیگری از بله نرس است؛ تا برای شما مادران و خانواده های عزیز راه حلی راه گشا باشد.

ما به شما همشهریان استان البرز قول میدهیم تا در صورت استفاده از خدمات پرستاری از کودک کرج از مرکز بله نرس ضمن بهره بردن از خدمات مرکزی مطمعن و تحت نظارت  وزارت بهداشت، میتوانید خاطره ای خوشایند و رضایت بخش را تجربه کنید.

تمامی پرستاران برای استخدام در بله نرس از بابت تجربه، مهارت، خصیصه صبر و مهربانی، دوره های گذرانده شده مربوطه، گواهی عدم اعتیاد، مسوولیت پذیری و بسیاری از عوامل دیگر ارزیابی میشوند.

اگر میخواهید بدانید خدمات پرستاری از کودک کرج شامل چه مواردی، چه محله هایی و چه مزایایی میشود، این مقاله را تا انتها بخوانید.

انواع خدمات پرستاری از کودک کرج

برای آشنایی با انواع خدمات پرستاری از کودک، ابتدا لازم میدانیم تا شما را با دو مفهوم مادریار و کودکیار و تفاوت آنها با هم آشنا کنیم.

مادریار همانطور که از نام آن مشخص است در انجام تمام وظایف خانه مانند امور مراقبتی از کودک و کارهای نظافتی خانه به کمک مادر می آید. بهتر است بگوییم مادریار نوعی خدمتکار است که وظیفه مراقبت از کودک را هم برعهده دارد. همچنین وظایفی مانند نظافت خانه، پختن غذا و امور خرید خارج از خانه در لیست وظایف مادریار قرار میگیرند.

اما کودکیار همانطور که از نام آن پیداست، تنها در مراقبت و رسیدگی از کودک به یاری خانواده می آید؛ و در انجام کارهای خانه نقشی ندارد. به عبارت دیگر کودکیار تمام زمان خود را برای آموزش و کارهای نظافتی کودک صرف میکند.

حالا درک میکنیم که انواع خدمات پرستاری از کودک کرج در منزل کاملا به نوع نیاز خانواده ها (مادریار یا کودکیار) بستگی دارد. هرچند که خدماتی مانند استحمام کودک و توجه به نظافت شخصی، تفریح کردن با کودک (کتاب خواندن، بازی کردن، بیرون رفتن، و ....) و آموزش مهارت های زندگی و علمی در بین مادریار و کودکیار مشترک هستند.

محله های پرستاری از کودک کرج 

کرج یکی از شهرهای بزرگ ایران است که شامل مناطق متعدد زیادی است. بنابراین یکی از ویژگی های مهم در انتخاب مرکزی که برای پرستاری از کودک کرج در منزل استفاده میکنید باید این باشد، که آن مرکز بتواند خدماتش را در سراسر شهر کرج ارائه بدهد.

خدمات پرستاری از کودک کرج در بله نرس همانند خدمات پرستاری از بیمار کرج مناطقی مانند عظیمیه، گلشهر، گوهردشت، جهانشهر، مهرشهر، فردیس، آزادگان و ... را پوشش میدهد.

نکات مهم در پرستاری از کودک

انتخاب پرستار کودک به دلیل سپردن فرزند دلبندمان به فردی دیگر بسیار حساس است. کودکان زود به پرستارانشان وابسته میشوند؛ و به همین خاطر عوض کردن مکرر آنها کاری بسیار اشتباه است. پس با دانستن و رعایت برخی از نکات میتوانید بهترین خدمات پرستاری از کودک کرج را دریافت کنید.

 • پرستاری صبور، با اخلاق، متعهد، توانا و با تجربه را انتخاب کنید.
 • پرستاری را انتخاب کنید که کودک در برقراری ارتباط با او راحت باشد.
 • در ارتباط با بیرون رفتن یا نرفتن کودک با او اتمام حجت کنید.
 • اگر چند فرزند دارید، به طور کامل مشخص کنید که مسولیت نگهداری از کدام فرزندان با پرستار است.
 • اگر کودک رژیم غذایی یا حساسیت غذای و دارویی خاصی دارد، این نکته را حتما به او بگویید.
 • شماره تلفن تماس های ضروری (والدین، نزدیکان معتمد و پزشک کودک) را به او بدهید.
 • جاهای خطرناک خانه مانند ارتفاع و تیزی ها را به او نشان بدهید.
 • داروهای کودک، ساعت و میزان دوز مصرفی آنها را به پرستار بگویید.

مزایای خدمات پرستاری از کودک کرج در بله نرس؟

ما در بله نرس برای استخدام پرستاران کودک (مادریار و کودکیار) فیلترهای زیادی را در نظر میگیریم؛ که ممکن است شما به دلیل محدود بودن انتخاب پرستارهای متفرقه از پس آن برنیایید. به جرات میگوییم، زمانی که شما از خدمات پرستاری از کودک کرج در مرکز بله نرس استفاده میکنید میتواند خیالتان از بابت فاکتورهای زیر راحت باشد.

 • آشنایی پرستار با روحیه کودک هم سن شما
 • مورد اعتماد و اطمینان بودن پرستار
 • توانایی مدیریت پرستار در انجام همزمان کار خانه و مراقبت از کودک
 • دارا بودن مدرک دوره های گذرانده شده مربوطه
 • دریافت گواهی عدم اعتیاد و سوپیشینه از پرستاران
 • بررسی و ارزیابی تجربه های کاری مرتبط در گذشته
 • منظم و وقت شناس بودن پرستار کودک

 

 

دانلود اپلیکیشن موبایل