قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج

قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج سوالی است که همواره برای همشهریان کرجی به هنگام تماس با مشاوران بله نرس و ثبت درخواست این خدمات مطرح میشود.

در اینجا میخواهیم ابتدا به شما عزیزان این نکته را یادآوری کنیم که در بله نرس هزینه خدمات پرستاری در منزل به کرج با نرخ های تعرفه ای که از سمت وزرات بهداشت و سلامت اعلام میشود برابری میکند. پس حالا با اطمینان از این موضوع میتوانید از برترین خدمات پرستاری در منزل کرج بهره ببرید.

مورد بعدی که میخواهیم به شما بگوییم این است که هزینه های خدمات پرستاری در منزل به نوع خدمت پرستاری که از آن استفاده میکنید متفاوت است. چراکه خدمات پرستاری در منزل بله نرس شامل خدمات پرستاری از سالمند کرج، پرستاری از کودک کرج و پرستاری از بیمار تهران و کرج است. در حقیقت علت و نیازی که شما به پرستار در منزل دارید، بسیار بر روی قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج اثر بخش است.

در ادامه میخواهیم شما را با چگونگی تعیین تعرفه خدمات پرستاری در منزل، و عوامل تاثیر گذار بر روی آن آشنا کنیم. همراهی شما تا انتهای این مقاله افتخاری است ارزشمند برای ما.

تعرفه خدمات پرستاری در منزل

هر ساله، توسط سازمان بیمه خدمات درمانی مبالغی مبنی بر قیمت خدمات پرستاری در منزل اعلام میگردد. در این بین مراکزی که دارای مجوز رسمی هستند (مانند بله نرس) خود را موظف میدانند که همان قیمت ها را از مشتریان دریافت کنند؛ نه مبلغی بیشتر.

از طرفی این سازمان هم برای مشخص کردن هزینه های دقیق این خدمات 4 عامل زیر را در نظر میگیرد، که در ادامه آنها را برای شما بیان میکنیم.

عوامل موثر بر قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج 

1/ ساعات لازم حضور پرستار بر بالین مدد جو (منظور از مددجو بیمار، سالمند و کودک تحت رسیدگی پرستار است).

2/ نوع خدماتی که مدد جو به آن نیاز دارد؛ و از آن استفاده میکند.

3/ فاصله مکانی پرستار تا محلی که مدد جو در آن حضور دارد.

4/ مدت زمانی که پرستار از مدد جو مراقبت میکند.( 1 هفته، 1ماه، 1 سال و ...)

1/ ساعات لازم حضور پرستار بر بالین مدد جو  

مدد جو میتواند کودک، سالمند یا بیماری باشد که خانواده برای نگهداری و رسیدگی از او به حضور پرستار در منزل نیاز دارند. 

بر اساس قوانین، پرستاران به صورت زمان بندی های 8 ساعته، 12 ساعته یا 24 ساعته در منزل مددجو حاضر میشوند.

به طور مثال گاهی اعضای خانواده به دلیل شاغل بودن نمیتوانند، در طول روز در کنار فرزند خودشان باشند؛ که در این شرایط استفاده از خدمات پرستاری 8 ساعته به کار آنها می آید. در چنین شرایطی اگر به دلایل  مختلف والدین امکان حضور به موقع در منزل را نداشته باشند، میتوانند از پرستار بخواهند، تا زمان رسیدن آنها در منزل در کنار مددجو بماند. که در این صورت ساعات اضافه تر، اضافه کاری برای پرستار به حساب می آید.

همچنین گاهی مددجو میتواند برای انجام کارهایی مانند سرم تراپی، تعویض سند، انجام آزمایشات و ... به حضور کمتر از یک ساعته پرستار درخواست دهد.

مشخص است که قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج، در صورت استفاده از هر کدام از شرایط بالا متفاوت است.

2/ نوع خدماتی که مدد جو به آن نیاز دارد  

1/ حضور پرستار فقط برای انجام کارهای شخصی مددجو ( امورنظافتی و مراقبتی )

2/ حضور پرستار برای انجام کارهای خانه در کنار انجام کارهای شخصی مددجو

به طور حتم اینکه خانواده های محترم کرجی به کدام یک از خدمات بالا نیاز داشته باشند، بر میزان قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج موثر است.

3/ فاصله مکانی پرستار تا منزل مددجو  

اینکه مددجو در کدام محله کرج ساکن است؛ و فاصله پرستار با او چقدر است؛ بر میزان هزینه خدمات پرستاری در منزل کرج اهمیت دارد. چراکه میداینم پرستاران برای تردد به منزل مددجو باید کرایه یا در صورت داشتن وسیله نقلیه شخصی هزینه بنزین پرداخت کنند.

البته بهتر است بدانید هزینه ایاب و ذهاب در شرایطی که پرستار به صورت پاره وقت (8 ساعته یا 12 ساعته) در منزل حاضر میشود حساب میشود. این هزینه برای پرستاران تمام وقت (24 ساعته) که مدام در منزل هستند معنایی ندارد.

4/ مدت زمان مراقبت پرستار از مددجو  

گاهی پیش می آید که خانواده ها برای سال های متوالی به پرستاری که از فرزند، بیمار و والدین آنها مراقبت کنند نیاز دارند. 

این اتفاق در افرادی که سال هاست شاغل هستند و ضمن مراقبت صحیح از عزیزان خود، نمیخواهند تا شغل خود را هم از دست بدهند بیشتر است.

این که شما همشهری کرجی بخواهید چه مدت زمانی از مددجوی شما پرستاری شود، ارتباط مستقمیمی با میزان قیمت خدمات پرستاری در منزل کرج دارد.

دانلود اپلیکیشن موبایل