خدمات کاردرمانی در منزل

زمانی که فردی سکته مغزی میکند، توانایی های جسمی و ذهنی خود را از دست میدهد. لباس پوشیدن، صحبت کردن، غذا خوردن، و بسیاری از فعالیت های ساده روزانه که فرد قبلا به آسانی آنها را انجام میداد، همگی بعد از سکته دچار اختلال میشوند.

در چنین شرایطی وقتی فردی توانایی های جسمی و ذهنی خود را از دست میدهد، کار درمان با استفاده از فعالیت ها و تمرین های صحیح تمام تلاش خود را میکند تا بیمار را به توانایی های قبلی برگرداند.

کاردرمانی در منزل از جمله خدمات درمانی در منزل است؛ که در زیرمجموعه خدمات توانبخشی در منزل قرار میگیرد؛ و به دلیل اینکه فرد بیمار در منزل خود و در کنار اعضای خانواده اش احساس دلگرمی و همراهی بیشتری دارد، روند درمان او با سرعت و نتیجه بهتری میتواند همراه باشد.

از طرف دیگر استفاده از خدمات کاردرمانی در منزل موجب میشود تا اطرافیان بیمار در کنارش باشند؛ و آنها هم در جریان کامل فرآیند پیشرفت قرار بگیرند. 

زمانی که شما درخواست خود مبنی بر استفاده از خدمات کاردرمانی در منزل را در اپلیکیشن و پرتابل بله نرس ثبت میکنید، در کمترین زمان ممکن برجسته ترین متخصصین ما به محل شما اعزام میشوند.

اگر می خواهید بدانید خدمات کار درمانی در منزل بله نرس شامل چه مواردی میشود، و هزینه استفاده از آنها چقدر است، با در این مقاله همراه باشید.

انواع خدمات کاردرمانی در منزل 

از آنجا که کاردرمانی سه بعد متفاوت جسم، روح و روان فرد آسیب دیده را مورد درمان قرار میدهد، میتوانیم بگوییم که خدمات کاردرمانی در منزل تنها به یک حل مشکل خاص محدود نمیشوند؛ و طیف گسترده ای از درمان را شامل میشوند. 

در ادامه قصد داریم تا به صورت مختصر شما را با انواع خدمات کاردرمانی در منزل بله نرس آشنا کنیم.

کاردرمانی در منزل برای کودکان: 

کودکان به دلایل مختلف مانند فلج مغزی، آسیب های بعد از زایمان و اوتیسم ممکن است به کاردمانی در منزل نیاز پیدا کنند. در این شرایط کاردرمانگر از طریق بازی کردن و آموزش مهارت ها به کودک تلاش میکند تا سطح توانایی های جسمی، روحی و ذهنی کودک را  بالا ببرد؛ و تجربه احساس پیروزی و موفقیت را در او بیدار کند.

در حقیقت در این روش سعی و کوشش کاردرمانگر برای شناخت ریشه های معاشرتی و روانی کودک، منجر به بهبود عملکرد جسم او میشود.

کاردرمانی در منزل به هنگام سکته مغزی:  

میدانیم که، هنگامی که عروق مغزی پاره یا دچار گرفتگی میشوند، سکته مغزی رخ میدهد. به دنبال ایجاد اختلال در کارکرد مغز، توانایی های جسمی فرد مانند حرکت دست ها و پاها و حافظه او هم دچار مشکل میشوند. اما جالب است که بدانید مغز انسان میتواند با روش های درست درمانی خود را بازسازی و ترمیم کند.

و یکی از این روش ها استفاده از خدمات کاردرمانی توسط یک کاردرمانگر متبحر است؛ که باعث میشود صدمات ناشی از اختلال مغز، تا حد زیادی جبران و در شرایطی کاملا برطرف شود.

کاردرمانی در منزل برای سالمندان:

افراد سالمند به دلایل مختلفی مانند سکته مغزی، ضربه مغزی و ... ممکن است تواناهایی جسمی، ذهنی و روحی خود را از دست بدهند. کاردرمانگر با استفاده از کاردرمانی تمام توان خود را به کار میگیرد تا توانایی های از دست رفته سالمند را به او برگرداند.

توانبخشی یکی از زیر شاخه های دانش پزشکی است؛ که در آن در پروسه درمان از دارو استفاده نمیشود. خدمات توانبخشی در منزل شامل گفتار درمانی، کاردرمانی، فیزیوتراپی است که توسط متخصص در منزل انجام میشود. بنابراین حالا میدانیم که در حقیقت، کاردرمانی یکی از زیرمجموعه های توانبخشی است. 

برای اینکه شاهد نتیجه مطلوب تر و بهتر در سالمندان باشیم میتوانیم برنامه ای درست برای استفاده از خدمات دیگر توانبخشی در کنار کاردرمانی در منزل داشته باشیم، چراکه در حقیقت کاردرمانی در درمان ذهن و روح سالمند به کمک می آید؛ و برای افزایش توان جسمی و کلامی او باید از فیزیوتراپی و گفتاردرمانی در منزل استفاده کنیم.  

کاردرمانی در منزل برای بیمارن فلج مغزی:

فلج مغزی ضایعه ای است که باعث میشود تا فرد از انجام امور روزمره زندگی مانند خوابیدن، نشستن، برخاستن و ... ناتوان شود. در چنین شرایطی بهتر است اطرافیان بیمار تنها نظاره گر نباشند؛ و با استفاده از خدمات کاردرمانی در منزل اوضاع را بهتر کنند. 

کاردرمانی در منزل باعث میشود تا درمانگر با در نظر گرفتن محدودیت های جسمی، حرکتی، ذهنی و مغزی ای که برای فرد پیش آمده است به او کمک کند؛ تا در انجام کارهای روزانه در منزل، مدرسه، دانشگاه و محیط کار مستقل شود؛ و به این ترتیب سطح کیفی زندگی خود را بالا ببرد.

به جز انجام کارهای روزانه رشد و ترقی در مهارت هایی مانند خواندن و نوشتن، ارتباط با اطرافیان، راه رفتن، حرکت کردن، غذا خوردن، لباس پوشیدن و ... از اهداف مهم کاردرمانگر در طول دوره درمان است.

 هزینه خدمات کاردرمانی در منزل 

آنچه مشخص است این است که هزینه خدمات کاردرمانی در منزل کاملا به نوع خدمات و تعداد جلساتی که فرد بیمار به آن نیاز دارد متفاوت است. ما در بله نرس به شما این مژده را میدهیم که تمامی هزینه ها در این مرکز منطبق با هزینه های اعلام شده از سمت وزارت بهداشت و سلامت کشور است. 

بنابراین شما در صورت استفاده از خدمات کاردرمانی در منزل بله نرس از خدماتی با قیمت مناسب و در بالاترین سطح کیفیت بهره میبرید. 

 

 

دانلود اپلیکیشن موبایل