خدمات فیزیوتراپی در منزل

بعد از اینکه فردی از نظر جسمی و مغزی دچار آسیب دیدگی میشود، استفاده از خدمات فیزوتراپی کمک میکند تا توانایی های قبلی فرد به او بازگردانده شود.

شکستگی استخوان های بدن، آسیب دیدن ستون فقرات، سکته مغزی، فلج مغزی، آسیب دیدن عضلات در ورزش همه از جمله مواردی است، که میتوان با استفاده از خدمات فیزیوتراپی اندام آسیب دیده را بازپروی کرد. 

تعلل کردن در پروسه درمان و به تاخیر انداختن آن به دلیل عدم توانایی جسمی فرد در مراجعه به مراکز فیزیوتراپی ممکن است درمان را سخت و یا غیر ممکن کند.

از آنجایی که دامنه حرکتی افراد، در چنین شرایطی بسیار محدود است، استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل میتواند به کمک افراد بیاید. همچنین بهره بردن از خدمات فیزیوتراپی در منزل برای نجات از صف های طولانی مراکز درمانی و منتظر ماندن تا رسیدن نوبت، میتواند بسیار کارآمد باشد.

بسیاری از مراکزی که دارای مجوز های رسمی نیستند برای ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل از فیزیوتراپیست و کارشناس مربوطه استفاده نمیکنند، و همین موضوع میتواند باعث بروز خسارت های جبران ناپذیر به خانواده ها شود.

ما در بله نرس برای فراهم کردن بهتریت خدمات فیزیوتراپی در منزل، تمام تمهیدات لازم چیده ایم؛ چراکه باور داریم شما هموطنان عزیز شایسته بهترین ها هستید.  

انواع خدمات فیزیوتراپی در منزل 

برخی تصور میکنند که خدمات فیزیوتراپی در منزل تنها به شرایطی که فردی دچار شکستگی یا آسیب شده است محدود میشوند. در حالیکه این خدمات طیف گسترده ای را دربرمیگیرند؛ که در زیر به انواع و اقسام آنها اشاره میکنیم.

 • مشکلات ارتوپدی در زانو
 • مشکل در ناحیه گردن
 • بعد از سکته مغزی و کند شدن حرکات
 • به هنگام عارضه پارکینسون
 • بعد از حمله قلبی
 • به هنگام انسداد ریوی
 • در بیماری آسم
 • بعد از عمل جراحی
 • برای درمان عضو فلج شده
 • در زمان آسیب دیدن مچ پا
 • به هنگام درد در ناحیه کمر

فیزیوتراپی سکته مغزی:    

هنگامی که رگ های مغز مسدود، یا پاره میشوند، خون رسانی به مغز دچار اختلال میشود؛ و همین اتفاق باعث آسیب دیدن مغز میشود. 

بسته به اینکه کدام قسمت از مغز دچار آسیب میشود فرد توانایی های حرکتی، احساسی، عاطفی، کلامی و حافظه خود را ازدست میدهد.

خروج از منزل برای فردی که دچار سکته مغزی شده است، و برای اطرافیان آن بسیار سخت است. خدمات فیزوتراپی سکته مغزی در منزل به منظور آسان کردن روند درمان فرد آسیب دیده یکی از پرطرفدارترین خدمات درمانی در منزل است.

فیزیوتراپیست تلاش میکند تا با انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل توانایی های قبلی فرد را به او برگرداند؛ که مدت زمان رسیدن به این هدف با توجه به نوع و شدت آسیب دیدگی متفاوت است.

برای تکمیل درمان فردی که دچار سکته مغزی شده است، استفاده موازی از خدمات کاردرمانی در منزل بسیار موثر است.

فیزیوتراپی کمر:     

گاهی افراد به دلایلی مانند بد نشستن های طولانی مدت، بلند کردن اجسام سنگین یا بد بلند کردن اجسام در ناحیه کمر دچار درد میشوند و به پزشک مراجعه میکنند. 

پزشک بعد از ویزیت، درمان را در چندین جلسه فیزوتراپی تشخیص میدهد؛ که خوب افراد ممکن است به دلیل درد کمر و مشکلات رفت و آمد و منتظر نشستن در مرکز درمانی از ادامه مسیر درمان منصرف بشوند.

استفاده از خدمات فیزیوتراپی کمر در منزل، در این شرایط میتواند چاره ساز و  راه حل مناسبی باشد.

برای استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل چه کار باید بکنم؟

کافی است تا شما با ما دربله نرس تماس بگیرید، تا بعد از ثبت درخواست شما یک کارشناس ماهر و با تجربه را برای انجام معاینه های اولیه و بررسی مشکلات بیمار به محل شما بفرستیم.

کارشناس فیزیوتراپیست ما در جلسه اول یک برنامه برای شروع فرآیند درمان مشخص میکند، و از همان جلسه اول کار خود را آغاز میکند.

برای پیش رفتن سرعتر فرآیند درمان، بهتر است یک یا دو نفر از اطرافیان بیمار در جلسه اول حضور داشته باشند؛ تا توصیه های درمانی را یادداشت و آنها را با بیمار تمرین کنند.

شرایط محل مناسب برای انجام فیزیوتراپی در منزل

محلی که شما برای استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل در نظرمیگیرید باید دارای ویژگی های خاصی باشد. به طور مثال بهتر است فضای کافی برای قرار دادن وسایل فیزیوتراپیست و انجام دادن تمرینات درنظر گرفته باشید؛ محل مورد نظر از نور کافی برخوردار باشد؛ و تاریک نباشد؛ و محل ساکتی باشد تا هم فیزیوتراپیست بتواند بر روی کارش تمرکز کند و هم فرد بیمار احساس آرامش بکند.

 و در نهایت وسایل تیز و برنده در اتاق نباشد تا در هنگام تمرین خطری برای بیمار شمرده نشوند.

 

 

 

دانلود اپلیکیشن موبایل