خدمات آی سی یو در منزل

خدمات آی سی یو در منزل یا همان خدمات مراقبت های ویژه در منزل، از جمله خدمات بسیار ارزشمند و حساسی است که از نظر مالی برای بیمارستان ها، بیمه ها و بیماران بسیار گران است؛ و امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلف و متفاوتی از آن استقبال میکنند.

به طور مثال افرادی که از خدمات بیمارستان ها به دلیل تجربیات بد گذشته راضی نیستند، افرادی که در شهر و محل سکونتشان امکان استفاده از خدمات آی سی یو در بیمارستان ها را ندارند، افرادی که به دلیل کهولت سن یا بیماری توان حرکت جسمی را ندارند، یا حتی زمانیکه بخش آی سی گنجایشی برای پذیرش بیماران جدید ندارد، خدمات آی سی یو در منزل به کمک بیماران می آید.

همچنین گاهی پیش می آید که لازم است تا بیمار مدت زمان زیادی را برای بهبودی در بخش آی سی یو بستری باشد، اما نگرانی از عفونت های بیمارستانی مانع از این میشود که اطرافیان او با چنین تصمیمی موافقت کنند؛ و در نهایت با صلاح دید پزشک معالج به فکر استفاده از خدمات آی سی یو در منزل میوفتند.

ما در بله نرس، با داشتن مجوز رسمی از وزارات بهداشت، افتخار این را داریم تا با بهره مندی از مجرب ترین پرستاران و پزشکان ضمن ارائه خدمات پرستاری در منزل کرج، بتوانیم بهترین خدمات آی سی یو در منزل را به شما ارائه بدهیم.

اگر می خواهید بدانید از زمانی که خدمات آی سی یو در منزل آنی طب را درخواست میکنید، چه مراحلی طی میشود، و آیا هزینه این خدمات نسبت به زمانی که فرد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری میشود کمتر است یا خیر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مراحل خدمات آی سی یو در منزل

خدماتICU در منزل، به دلیل اینکه نیازمند بالاترین سطح مراقبت پرستاری و پزشکی، و استفاده از تجهیزات پزشکی پیشرفته است، ابتدا باید توسط یک تیم حرفه ای بررسی شود که آیا منزل فرد بیمار و وضعیت جسمی او، امکان استفاده از چنین خدماتی را دربرمیگیرد یا خیر؟ 

در مرحله بعد یک پزشک عمومی به منزل فرد بیمار اعزام میشود تا با بررسی علائم حیاتی و حال عمومی بیمار، تعیین کند که چه نوع تجهیزات پزشکی، چه خدماتی و چه متخصصینی برای ادامه مسیر درمان نیاز است.

و در نهایت در مراحل بعدی برحسب حال بیمار و روند کاهشی یا افزایشی مریضی، سایر خدمات و کادر درمان برای فرستادن به منزل او مشخص میشوند.

هزینه خدمات آی سی یو در منزل کمتر است یا بیمارستان؟

طبق برآوردهای انجام شده، زمانی که خدماتICU  در منزل برای فرد بیمار درخواست میشود، هزینه ها به میزان یک سوم، نسبت به زمانی که فرد در بیمارستان بستری میشود، کاهش میابد. همچنین کاهش هزینه های رفت و آمد بیمار به هنگام بستری و مرخص شدن، و هزینه رفت و آمد اطرافیان به بیمارستان جهت جویا شدن از احوال بیمار، از مواردی است که کاهش پیدا میکند.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم هزینه خدمات مراقبت های ویژه در منزل برای هر فردی به فراخور خدماتی که دریافت میکند، متفاوت است. این هزینه ها به فاکتورهایی مانند دریافت خدمات به صورت پاره وقت یا تمام وقت، ساعت های حضور پزشک و حضور پرستار در منزل، و ... بستگی دارد؛ و برای داشتن اطلاعات دقیق تر میتوانید با کارشناسان ما در بله نرس تماس بگیرید.

معرفی خدمات آی سی یو در منزل بله نرس

بدون شک، خدمات مراقبت های ویژه در منزل بله نرس با در اختیار داشتن متخصصین برجسته، که پس از ثبت درخواست شما تنها در کمتر از یک ساعت در محل شما حاضر میشوند، یکی از کاملترین و بهترین خدمات ICU  در منزل است. در ادامه قصد داریم تا این خدمات را به شما همراهان معرفی کنیم :

  • بررسی پیوسته علائم حیاتی و کنترل سطح هوشیاری بیمار
  • مانیتورینگ
  • تعویض پانسمان زخم
  • اکسیژن درمانی
  • انواع مختلف دارودرمانی (تزریقی، استنشاقی، داخل چشمی و ...)
  • تعبیه و تنظیم سوند ادراری، سوند معده و بینی 
  •  پیشگیری و مراقبت از زخم فشاری با ماساژ نواحی تحت فشار و تغییر پوزیشن
  • کمک به تغذیه بیمار به روش های مختلف مانند سوند بینی و ...
  • مراقبت های مختلف تنفسی مانند ساکشن ترشحات تنفسی و ...

 

ما در بله نرس با آرزوی سلامتی برای شما هموطنان سعی میکنیم، تا با ارائه بهترین و مناسب ترین خدمات آی سی در منزل، بتواینم به سهم خودمان کمی، بار ناشی از تحمل روزهای سخت را برایتان کم کنیم.

دانلود اپلیکیشن موبایل